İstanbul ve İzmir’de büyük operasyon: 33 organize suç örgütü üyesi yakalandı

T24 Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul ve İzmir’de düzenlenen ve “KUYU-7” adı verilen operasyonlarda 33 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü operasyon, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirildi. Operasyonun hedefi, yurt dışında firari olan Volkan Reçber liderliğindeki organize suç örgütüydü.

Bakan Yerlikaya, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, “Suçta kibirlenenler, halkımızın huzurunu kaçıranlar, organize suç örgütleri ve çeteler kazdıkları kuyulara düşecekler. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız,” ifadelerini kullandı.

Operasyon kapsamında şüphelilerin işledikleri belirlenen suçlar arasında suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten öldürme, kasten adam öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama, iş yerlerine silahlı saldırı, 6136 sayılı kanuna muhalefet, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve mala zarar verme gibi 25 ayrı suç eylemi bulunuyor.

Operasyonlar sonucunda ele geçirilenler arasında 34 adet ruhsatsız tabanca, bir adet AK-47 Kalaşnikof uzun namlulu tüfek, bir adet balistik yelek ve bir adet Uzi olarak tabir edilen otomatik silah yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir