Yine tavuk skandalı: Tam 10 ton

Şanlıurfa Haliliye’de bir depoda yapılan denetimde, şoklanmış, etiketsiz ve izlenebilirliği belli olmayan poşetler içinde yaklaşık 10 ton tavuk ele geçirildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “ALO 174 Gıda” hattına gelen bir ihbar üzerine Haliliye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Haliliye Belediyesi zabıta ekiplerince Sırrın Mahallesinde bulunan bir depoda denetim gerçekleştirdi.

Depoda yapılan incelemede, şoklanmış, etiketsiz ve izlenebilirliği belli olmayan poşetler içinde yaklaşık 10 ton tavuk ve tavuk ürünleri tespit edildi.

Zabıta ekipleri depoyu mühürlerken, ele geçirilen tavuklara da imha edilmek üzere el konuldu.

İşyeri sahibi hakkında yasal işlem başlatıldı.

ÇAMAŞIR SUYUNA BASILMIŞ TAVUKLAR DA HALİLİYE’DEYDİ

Öte yandan daha önce Suriye uyrukluların işlettiği “Alzein” adlı tavuk restoranında, vatandaşlara bozulmuş etlerin çamaşır suyuna batırılarak servis edildiği ortaya çıkmıştı. Zabıta ekipleri, bu durumu tespit ederek işletmeye para cezası uygulayarak iş yerini mühürlemişti. Ayrıca, 500 kilogram bozuk tavuk eti imha edilmişti.

Daha sonra ise işletme tekrar açılmış ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerde normal faaliyetlerine devam ettiği görülmüştü. İşletmenin müşterilerine tekrar hizmet vermeye başlaması tepki çekmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir